مقالات


جنس شال و روسری

جنس شال و روسری

​​​​شناخت نوع جنس شال و روسری جزء آن دسته نکاتی هست که هر خانم خوش تیپ و خوش استایلی باید آن را بداند. چرا که با توجه به موقعیت های مختلف خود می تواندمناسب ترین نوع را انتخاب کند و همیشه بهترین باشد و بدرخشد!حال در ادامه می خواهیم شما را با انواع جنس های شال و روسری آشنا کنیم.  

در ابتدا باید به این نکته توجه داشت که مدل مانتو قبل از رنگ آن حائز اهمیت است. به عنوان مثال مانتویی با طرح کلاسیک نباید با شال‌های
سنتی از جنس الیاف طبیعی ست شود. یا مانتوهای سنتی و گشاد را با روسری‌های کوچیک ابریشمی نباید بپوشید. بعد از هماهنگی و ایجاد یک هارمونی مناسب از جهت استایل و تیپ بین انتخاب شال یا روسری و مانتو حالا نوبت هماهنگی رنگی بین آن‌ها می‌رسد.
سؤالی که برای اغلب خانم‌هایی که به شیک پوشی خود اهمیت می‌دهند پیش می‌آید که چه رنگ روسری به مانتوی ما می‌آید؟
خانم‌های برای ست کردن مانتو وشال بیشتر وقت‌ها با مشکل روبرو هستند و اصلاً اصول حرفه ای ست کردن رنگ‌ها و طرح‌ها را نمی‌دانند. شاید زیباترین لباس را پوشیده باشند اما وقتی با شال یا روسری درسیت ست نشود تیپ جالبی نخواهید داشت.
رنگ‌های زیادی وجود دارد که با ترکیب آن‌ها کنار هم می‌توانیم ست‌های زیبایی را به وجود آوریم علاوه بر سلیقه شخصی، چرخهٔ رنگ با روش‌های متفاوت به ما کمک می‌کند که رنگ‌ها را با اصول رنگ‌شناسی در کنار هم استفاده کنیم.مانتو بنفش
شال و روسری رنگ سرخابی یا صورتی با مانتو بنفش ست قشنگی ایجاد می‌کند. روسری و شال با ترکیب رنگی بنفش _ سرخابی یا صورتی _ بنفش ترکیب جالبی ایجاد می‌کند.
مانتو قرمز
رنگ سبز و قرمز مکمل همدیگر هستند. در نتیجه ترکیب رنگی که برای ست کردن با مانتو سبز با مانتو قرمز نیز می‌توان استفاده کرد.
رنگ آبی
رنگ مکمل آبی، نارنجی است. با مانتو رنگ آبی، شال و روسری نارنجی یا زرد زیباتر می‌شود. ترکیب نارنجی _ آبی یا زرد _ آبی در کنار مانتوی آبی ترکیب خاصی می‌دهند.
مانتو رنگ مشکی
دراغلب کمد لباس خانم‌ها، مانتو رنگ مشکی یافت می‌شود. برای ست کردن شال با مانتو مشکی نباید از رنگ‌های تیره مثل مشکی، قهوه ای، سورمه ای و …. استفاده کرد. مانتو رنگ مشکی را می‌توان با شال و روسری‌های رنگ قرمز و زرشکی و لیمویی و آبی و… ست کرد. بیشتر رنگ‌های شاد برای ست کردن با مانتو مشکی مناسب تر است.
رنگ‌های مشابه
بهتر است به ست کردن رنگ‌های مشابه بپردازید و شال و روسری را با لباس رنگ‌های مشابه ست کنیم؛ مثلاً مانتو آبی تیره را با شال آبی روشن و شلوار جین آبی تیره ست کنید و بهتر است برای این که یک رنگ گرم به این همه رنگ سرد اضافه شود یک کیف قرمز استفاده کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...